Felix iz Chelseaja, Nkunku zagovarjata svoje

Comments · 59 Views

Lahko pogledate rezultat 5-0, dresi Chelsea prelistate vrhunce in domnevate, da na Stamford Bridgeu ni bilo tekmovanja, saj je Barrow hitro in celovito postavil na meč s strani ekipe Chelseaja, ki je v svojo prvo linijo vložila vsoto, ki stoletje bi pokrila maso za plače vodilnih v ligi Two.

Motili bi se. Priznati je treba, da ekipa Stephena Clemencea ni svetlega začetka spremenila v nepozabne trenutke za tiste, ki so v torek zvečer opravili 600 milj dolgo krožno pot do zahodnega Londona. Na presenečenje prav nikogar se je izkazalo, da tudi najbolja ponudba četrte lige ne more zadržati zlatega fanta in igralca sezone v Bundesligi. In tako sta Joao Felix in Christopher Nkunku v odsotnosti kakrne koli velike konkurence njunega nasprotnika drug drugega potisnila na vije ravni od tistih, ki so potrebne za premagovanje Barrowa.

Zlasti za ta dva so bili vložki presenetljivo visoki glede na prepad v kakovosti na igriču. Felix in Nkunku nista podpisala, da bi Chelsea sodeloval pri taknih nočeh, in ne bo ulo jima pozornosti, da sta si do zdaj v tej sezoni več začetnih minut v Premier ligi privočila Noni Madueke in Pedro Neto, ki sta se pridružila Mykhailo Mudryk na bokih v tem. Glede na uspeen začetek sezone Nicolasa Jacksona in odličnost Colea Palmerja iz lanske sezone, se bo prava bitka odvijala za minimalno tevilo mest.

Felix in Nkunku sta iskala boj. Njihova iznajdljivost v zadnji tretjini je vredna pohvale, prav tako energija, s katero so se lotili svojih nalog v vse manjem času posesti Barrowa. Ko je Chelsea že dosegel dober gol, je Felix skočil okoli svojega tretjega, ko je žogal z roko s črno-rumene majice nekaj trenutkov po tem, ko se je zdelo, da mu je ena ula. Spodbujen s prostim strelom, ki ga ni izvedel, se je portugalski reprezentant vrgel v izziv na levi strani. Felix je morda priel s slovesom, da se umika tekmam v La Ligi, toda v sredo je bil odločen, da se bo vključil v vse vidike igre.

Ko je Cesare Casadei potreboval podporo na sredini sredine igriča, se je Felix odločil, da se spusti globoko in tako pogosto, ko je služil kot podajalec, dvigne drugo žogico. Nkunku, nominalni srednji napadalec, ni bil nič manj pripravljen slediti svoji tevilki 10 proti svojemu golu za delo Yeomana. Ko so se vrnili v zadnjo tretjino, so lahko uživali.

Felix morda nikoli ne bo odigral tekme Premier League, kjer bi imel prostor, v katerem ga je po osmih minutah nael Renato Veiga. Zagotovo bi vsi analitiki, ki ga preiskujejo, pozvali svojo obrambo, naj Felixu ne dovoli, da dvigne glavo in oceni svoje možnosti. Morda bi samo udaril briljantno podajo čez zadnjo črto, da bi Nkunku udaril prvič na voleju.

S četrt ure igre se je to tekmovanje zaključilo v izrazitem slogu. Netov pameten udarec je sprostil Malo Gusta po desnem boku, njegov nizek predložek na bližnjo vratnico se je srečal z Nkunkujevim čevljem v stilu Gianfranca Zole. Pet golov doslej v tej sezoni je precej prepričljiv razlog za nadaljnje priložnosti na največjih tekmah.

Felix je za trenutek pomislil, da se je pridružil Nkunkuju na zapisniku, pri njegovem prostem strelu pa se je zavil na levo vratnico Paula Farmana in nato proti hrbtu Barrowa t. 1 na poti do gola. To je bila vrsta udarca, ki bi se je Felix tako obupano želel znebiti kot Farman.

Tudi ko se je izid dvigoval, je Barrow začel nihati. Pred prvim udarcem Nkunkuja so Filipu Jorgensenu povzročili tevilne težave s svojimi podajami v polje in vratar Chelseaja je moral biti živahen, da je v drugem polčasu preprečil dva zlobno zadeta prosta strela Kiana Spencea.

Njihovi nasprotniki pa bi lahko e naprej izvlekli vrhunske talente. Ben Chilwell, angleki reprezentant, nogometni dresi za otroke ki so se ga njegovi delodajalci pred mesecem dni obupano želeli znebiti, je v drugem polčasu izgubil. Sledila sta mu dva reprezentanta angleke nogometne reprezentance do 19 let, Tyrique George in Joshua Acheampong, nobeden od njiju pa ni bil pripravljen zmanjati pritiska na vrata gostov. Pravzaprav je zavrnitev Georgea, da poda podajo, ko je bil v golu, povzročila jezo Felixa, ki bi bil upravičen, da bi začel z zaostajanjem veliko prej. Kljub temu je čutil konkurenco. Do takrat je Neto začel zabijati, Mudryk je pihal mimo njegovega polnega hrbta in nizko prestopil, da je nekdanji igralec Wolvesov zabil svoj prvi gol v svojem novem klubu. Kmalu zatem je Nkunku izbral Farmanov žep za svoj hat trick.

Naravna nagnjenost bi lahko bila, da bi vse to zanemarili kot neizogiben izid evropske nogometne kraljevine, ki se je pomerila s stranjo, ki je 46 od zadnjih 50 let preživela zunaj angleke nogometne lige. Resničnost pa je taka, da se bo moral Chelsea v prihodnjih tednih nogometne konferenčne lige pogajati za veliko več tekem, na katerih so previsoko veliki favoriti.

Torek je bil platonski ideal za te naloge. Tisti, ki so po vsem, razen po imenu, vrženi v ekipo B, se odzovejo z namenom, morda dovolj, da si privzamejo začetno mesto na naslednji tekmi Premier lige, zavračajo e bolje predstave tistih, ki želijo svoje mesto nazaj. Izkueni opazovalci angleke elite na obrobnih evropskih tekmovanjih vedo, da običajno ne deluje tako. Če pa se bo Chelsea e naprej približeval tem ugodnim dodelitvam z agresijo in namenom Felixa in Nkunkuja, bo pred njimi e veliko obsežnejih zmag.