Arsenal prisili PSG, da plača, saj se je Luis Enrique vse zmotil

Comments · 8 Views

Po torkovem porazu z 2:0 v gosteh pri Nogometni dresi Arsenal v UEFA Ligi prvakov je neporaženega začetka sezone Paris Saint-Germaina konec. Zadetka Kaija Havertza in Bukaya Sake sta bila dovolj za topničarje na stadionu Emirates, kljub temu, da je Luis Enrique videl, da je njegova ekipa v drugem krogu Ligake faze večkrat zadela okvir.

Za PSG je bil znan scenarij lanske polfinalne frustracije lige UCL proti Borussii Dortmund z veliko posesti in pogledov na gol, a premalo vrhunskih. Vendar pa je bil nov preobrat poleg odsotnosti Kyliana Mbappeja pri francoskih velikanih presenetljiva opustitev Ousmana Dembeleja, čigar briljantnost jih je popeljala na finale four.

Izostanek francoskega reprezentanta je bil glavna točka pogovora pred igro, skupaj z zadnjim potovanjem Les Parisiens v Anglijo, ki je povzročilo poraz Newcastle Uniteda s 4:1. e bolj presenetljiv je bil Randal Kolo Muani, ki je ponovno začel kot zamenjava skupaj s Fabianom Ruizom, ki je bil tako impresiven na UEFA Euro 2024 s panijo to poletje.

Kot se je izkazalo, čeprav ne preveč presenetljivo, so Dembelejevo samosvojo ustvarjalnost in zvijače močno pogreali na desnici, medtem ko lahko lahki improvizirani napadalni poskusi delujejo v Ligue 1, ne pa tudi v UCL. Vztrajanje pri Warrenu Zairu-Emeryju, ki ni v formi, je bilo vpraljivo tudi s strani Luisa Enriqueja, saj je bil njegov zdrs očiten že kar nekaj časa.

Lee Kang-in in Desire Doue sta imela prednost v nadaljevanju, medtem ko je bil Vitinha po pokodbi vrnjen na sredino, vendar je minila več kot ena ura, preden se je panec odločil za kakrno koli spremembo. Nuno Mendes in Achraf Hakimi sta zagotovila veliko irine v nadaljevanju, pri čemer je Portugalec e posebej pokazal svoje napadalne zobe, ko je pri rezultatu 1-0 zadel vratnico.

Vendar nobeden od bočnih branilcev ne slovi po trdnosti obrambe in to je bil del poraza PSG-ja v Londonu z dvema prejetima goloma, ki se jima je bilo mogoče izogniti. Resda je Mendes zadel vratnico, Joao Neves pa je zadel tudi prečko v drugem polčasu, ko so prvaki Ligue 1 lovili zadetek, toda Pariz ob koncu tekme ni pokazal zelo malo in je ostal ranljiv v zraku.

"To je bil težak začetek za nas, Nogometni dresi PSG saj nismo mogli ubežati njihovemu pritisku in potrebovali smo nekaj časa, da smo začeli pritiskati," je po tekmi dejal kapetan Marquinhos. "Delali smo napake in jih plačali z goloma, oni pa so nae slabosti izkoristili z dvema goloma s prečko. Igra nam bo pomagala v prihodnje.

"Prili smo, da bi igrali dobro, a nam to ni uspelo od začetka. Bilo je zapleteno, a smo bili v drugem polčasu bolji in bolj agresivni. Smo ekipa, ki igra z žogo, uživa v posesti in poskua zvabiti nasprotnika v niso naredili tega zgodaj in dosegli so dva zadetka v prvem polčasu."

Ne glede na vse debate o taktičnih igrah Luisa Enriqueja pa se največja igra zdi vztrajanje Gianluigija Donnarumme v golu po e dveh velikih napakah. Zvezdnik Azzurrov je bil kriv, ko je napačno ocenil let žoge, ko je po 20 minutah prila skozi Havertzov strel z glavo, preden 15 minut kasneje ni uspel slediti podaji Sake.

Kljub mednarodni kakovosti, ki jo je Donnarumma dokazal, je bilo v njegovem času pri PSG preveč odmevnih napak. Kar je najbolj osupljivo pri vsem tem, je, kako povsem predvidljivo je vse skupaj do te mere, da naredi brezpredmetno večino razprav o tem, kaj bo Luis Enrique videl na igriču od svojih igralcev.

"Odkrito povedano, ob porazu tukaj ne bom izpostavljal nikogar," je dejal Luis Enrique po tekmi. "Če bi bilo tako, bi rekel, da je ta poraz moj. Nasprotniki so bili bolji v pritisku na nas in v dvobojih. Po odmoru so manj tvegali in na poraz je bil zaslužen."

Individualno Lee, Willian Pacho in Neves niso gledali iz svoje globine, vendar postavitev ni bila ugodna, da bi kar najbolje izkoristili zvezdnika Barcolo, medtem ko Doue ni zares irok človek in je bil v zadnjem času tudi pokodovan. Kombinacija brez Dembeleja, Leeja na lažni devetki nad fiksno osrednjo točko Koloja Muanija in Ruiza, ki ni igral od začetka, je bila verjetno tako dobra, kot da bi PSG pripravila do neuspeha.

"Morali bomo počakati do konca te sezone, da bomo vedeli, na kakni resnični ravni je naa ekipa," je dodal Luis Enrique. "Tam bodo e druge tekme na visoki ravni, ki nam bodo omogočile oceniti, kje smo."